Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spalanie stukowe Materia 1,5
Autor Wiadomość
autogaz

Dołączył: 08 Sie 2023
Posty: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 2023-12-27, 21:32   spalanie stukowe Materia 1,5

Witam serdecznie wszystkich, kilka dni temu stałem się posiadaczem pięknej Daihatsu Materia Black Edition 1.5 rok 2010 przebieg 68 tyś km...mam z nim taka małą zagadkę , a mianowicie ( wydaje mi się że jak się rozgrzeje ) przy w miarę energicznym dodaniu gazu słychać taki stuk chyba w głowice tak jak spalanie stukowe... czego może to byc przyczyna ? łańcuch rozrządu, jakiś czujnik spalania stukowego ? uszkodzenie głowicy ?

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
 
 
autogaz

Dołączył: 08 Sie 2023
Posty: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 2023-12-27, 21:41   

dodam jeszcze , że auto było zalane olejem 10 w 40 i silnik u dołu mocno ulany olejem .... czy to mogło miec jakiś wpływ ? silnik i skrzynia widać wizualnie jak nowe ale ten wyciek z sinika mnie zastanawia ..umyjemy i zobaczymy skąd to cieknie ..simering... uszczelka może...
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-12-27, 22:06   

68tys. i wycieki? To nie jest możliwe. Chyba, że po jakimś dzwonie? Nic tak nie powinno stukać. Chyba, że przy 468tys. km?
Miałem kiedyś YRV Turbo z K3-VET, który jest fe facto taki sam i miałem w nim takie, ciche stukanie pod obciążeniem. Podejrzewałem nawet panewkę bo auto miało już 160tys. na liczniku czyli w rzeczywistości zapewne 360tys? Okazało się, że tak hałasowała pompa wody. To jedna z nielicznych rzeczy, która się tam zużywa.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
autogaz

Dołączył: 08 Sie 2023
Posty: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 2023-12-27, 22:14   

tak 68 tyś km - pełna dokumentacja , jeden właściciel , widać , że silnik ma bardzo niski przebieg , auto praktycznie brak oznak użytkowania , a mimo to taka sytuacja, też mnie to dziwi , ale jak to elementy mechaniczne różnie może się zdarzyć , zastanawiam się czy ten wyciek, a nastepnie niski poziom oleju mógł coś takiego spowodować ??
tak jak pisałem jutro umyję silnik w miejscu wycieku i zobaczymy gdzie cieknie - na pierwszy rzut oka wyglądało jak z simeringa wału albo uszczelki miski olejowej

P.S. poza wspomnianym wyciekiem auto w stanie idealnym.... rozpiera mnie radość z zakupu tego cuda :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Mały v8 

Samochód: Materia
Dołączył: 03 Gru 2023
Posty: 30
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2024-01-01, 12:11   

W 14-stoletnim aucie jakiś tam wyciek , to raczej nic nadzwyczajnego. Gumowe elementy bardziej "zużywają się" jak auto stoi, niż jak jest systematycznie używane.A co do stukania, to obstawiam popychacz. Zmień olej na wyższej klasy , być może się uciszy.
 
 
autogaz

Dołączył: 08 Sie 2023
Posty: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 2024-01-13, 19:14   

Mały v8 napisał/a:
W 14-stoletnim aucie jakiś tam wyciek , to raczej nic nadzwyczajnego. Gumowe elementy bardziej "zużywają się" jak auto stoi, niż jak jest systematycznie używane.A co do stukania, to obstawiam popychacz. Zmień olej na wyższej klasy , być może się uciszy.


czy popychacze to jest ich mankament ?
może coś co wpływa na zapłon ? dodam , że ma bardzo duże korekty w plusie ... długoterminowa + 24 ?????
 
 
autogaz

Dołączył: 08 Sie 2023
Posty: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 2024-01-21, 14:19   

Mały v8 napisał/a:
W 14-stoletnim aucie jakiś tam wyciek , to raczej nic nadzwyczajnego. Gumowe elementy bardziej "zużywają się" jak auto stoi, niż jak jest systematycznie używane.A co do stukania, to obstawiam popychacz. Zmień olej na wyższej klasy , być może się uciszy.


dodatkowo widzę, że pierwsze odpalenie powoduje mocne dymienie z rur wydechowych ale po krótkiej chwili uspokaja siei nawet dymka nie puści ..... myślę , że uszczelniacze do roboty, może to ten mały przebieg i spory wiek samochodu zrobiło swoje ....długo stał , a mało jeździł ...
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2024-01-21, 15:57   

To mogłoby się zgadzać. Kiedyś kupiłem też Materię 1.5, która stała 2 lata. Na jeździe próbnej najpierw dymiła jakby pierścienie nie trzymały. Po kilku minutach pracy wszytko wróciło do normy. Być może były zapieczone? Jeśli u Ciebie dymi tylko po dłuższym postoju to mogą być sparciałe uszczelniacze. Warto jednak sprawdzić tak, że ktoś inny wsiada za kierownicę i robi przygazówkę do 5-6krpm. Wtedy dopiero zobaczysz czy dymi. Zza kierownicy nie widać.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
autogaz

Dołączył: 08 Sie 2023
Posty: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 2024-01-21, 20:36   

Joki napisał/a:
To mogłoby się zgadzać. Kiedyś kupiłem też Materię 1.5, która stała 2 lata. Na jeździe próbnej najpierw dymiła jakby pierścienie nie trzymały. Po kilku minutach pracy wszytko wróciło do normy. Być może były zapieczone? Jeśli u Ciebie dymi tylko po dłuższym postoju to mogą być sparciałe uszczelniacze. Warto jednak sprawdzić tak, że ktoś inny wsiada za kierownicę i robi przygazówkę do 5-6krpm. Wtedy dopiero zobaczysz czy dymi. Zza kierownicy nie widać.


kopci tylko przy przy pierwszym odpaleniu później nic , postoi , ostygnie i znowu kopci po odpaleniu przez chwilę .....myślę ,że problem tkwi w uszczelniaczach .

ale zastanawia mnie też to spalanie stukowe , jakiś czujnik ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8