Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Terios 2002 check engine
Autor Wiadomość
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-19, 17:28   Terios 2002 check engine

Otóż zapaliła mi się ta magiczna kontrolka i historia jest taka, że to czwarty raz.
Pierwsze zapalenie tego samego dnia "zgasiłem" odpięciem akumulatora, drugie też, trzecie samo zgasło po dwóch dniach a teraz kontrolka zapaliła się czwarty raz.

Tylko, że od czasu pojawienia się tej dziwnej przypadłości samochód był na przeglądzie i analiza spalin nie wykazała nic złego, podpinana była OBD z apką do smartfona i nic nie było pokazane, pojechałem do warsztatu co się zajmuje elektryką samochodową i ich OBD też nic nie pokazało a oprócz tego pojechałem samochodem na urlop i zrobiłem 1200 kilometrów i żadnych problemów nie było.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia i może poratować?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1948
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-09-20, 07:02   

Trzeba podłączyć się dedykowanym do Toyoty skanerem a nie uniwersalnym. Wtedy dowiesz się co to za kod. Wcale nie musi być z silnika.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-04, 17:04   

Wczoraj o 17 zapalił się check i jakoż kumpel z pracy ma obd do apki na smarkfona to postanowiłem sprawdzić. Sytuacja wyglądała tak, że do pracy dojechałem z palącym się chceckiem ale gdy opaliłem silnik w obecności kupla to już zgasł (to jest kurła jakaś czarna magia).
Ale do rzeczy, pojawili się takie błędy:


Co wymieniać?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1948
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-10-04, 22:12   

Zapłony wypadające na wszystkich cylindrach. Na ten moment nie mam pomysłu ale jeśli na wszystkich top raczej nie cewki tylko coś z rozrządem albo zasilaniem w paliwo lub powietrze albo jakiś sterownik zapłonu jeśli tam jest.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
przemas 

Samochód: Terios 2003
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-10, 21:06   

Joki napisał/a:
Zapłony wypadające na wszystkich cylindrach. Na ten moment nie mam pomysłu ale jeśli na wszystkich top raczej nie cewki tylko coś z rozrządem albo zasilaniem w paliwo lub powietrze albo jakiś sterownik zapłonu jeśli tam jest.

Zadałem takie samo pytanie na elektrodzie i tak mi napisano:
"Masz nieszczelności za przepustnica powietrza. W Toyocie najczęściej oringi pod wtryskiwaczami, warto też przyjrzeć się odmie w ostateczności cewka jeśli zespolona"
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1948
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-11-11, 17:04   

Tak czy inaczej trzeba to rozebrać i dokładnie obejrzeć. W oringi bym nie wierzył. Wszystkie na raz? Wątpliwe, niemal niemożliwe. Cewki są chyba tak jak w innych Dai z tych lat, indywidualne na świecach?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8