Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zamoczone dywaniki po prawej stronie
Autor Wiadomość
peterpan 

Samochód: terios 2008
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2023
Posty: 10
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2024-02-26, 13:52   zamoczone dywaniki po prawej stronie

Witam Szanownych Forumowiczów. W tamtym tyg zupełnie przypadkiem odkryłem, że mam mocno zamoczone dywaniki po prawej stronie, przód i tył, tył nawet mocniej. Suszenie z zewnątrz jest bezcelowe, ponieważ dywanik jest gumowany, więc odkręciłem fotel pasażera i pościągałem plastiki z progu i słupków. Udało się podnieść mocno dywanik, wygłuszenie mokruteńkie. Chyba też znalazłem winowajców, choć tu nie mam 100 % pewności. Z przodu zaślepka techniczna przedziabana śrubokrętem (chyba dawno i nie przez dywanik, bo nienaruszony) z tyłu otwór po jakimś kołku albo uchwycie kabla, ok 8mm. Przy zgrzewach trochę rudej ale bez dramatu, do ogarnięcia. Tylko pytanie: czy te 2 małe dziurki mogły aż takiej szkody narobić? Auto mam już 2 lata a dopiero teraz odkryłem problem. Po dużej wodzie nie jeżdżę. Na razie osuszam i myślę co dalej. Wiadomo, nowa zaślepka a do małej dziurki korek gumowy. Rudą ogarnę. Może wyrwać to wygłuszenie z watoliny a na jego miejsce prysnąć jakimś sprajem? W każdym razie Koleżanki/Koledzy kontrolujcie co się dzieje pod dywanikami, bo szkoda naszych autek.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2024-02-27, 08:20   

Braki lub uszkodzone zaślepki to jedna z przyczyn wody na podłodze, więc to jak najbardziej możliwe.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Mały v8 

Samochód: Materia
Dołączył: 03 Gru 2023
Posty: 30
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2024-02-27, 08:41   

Ja tak bym się za bardzo nie cieszył. Zamknij się w środku z latarką i niech kto polewa z góry wodą , a Ty obserwuj. Począwszy od odpływów szyberdachu, szyby czołowej , podszybia, po nagrzewnicę itd. Źle wklejone szyby nawet fabrycznie, to częsty przypadek przecieków. Ja kiedyś w pewnym aucie miałem niedrożną rurkę odpływu kondensatu z klimatyzacji, co ja się na majstrowałem echhh. Takie "dziurawe" zaślepki mogą być przyczyna pod warunkiem że pompują wodę z pod koła, bo ta przebita śrubokrętem to wygląda jak by ktoś już kiedyś wypuszczał ten "basen".
 
 
peterpan 

Samochód: terios 2008
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2023
Posty: 10
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2024-02-27, 17:04   

Ogarniam powoli sprawę, będę opisywał postępy, może się komuś przyda. Ja lubię dłubać samodzielnie. Szyberdachu nie mam, jeden problem z głowy. Odpływ z klimy drożny, natomiast jest możliwość, że coś wody podeszło przy dużym śniegu i mrozie, mogło przytkać odpływy. Są ślady jak po wodzie na nadkolu od środka, ale już je kurz pokrył. Większą zagadką jest duża ilość wody z tyłu, tylko jedna mała dziurka fi 8 a cała watolina przesiąknięta wodą. Od przodu nie bardzo miała jak przejść bo jest wysoki garb. Będę szukał. Na razie z przodu mata bitumiczna zerwana dokąd odchodziła. Tam są 2 szczeliny wzdłużne, też odchodziło więc zerwałem. Nie jest źle, drobna ruda tylko wzdłuż tych szczelin. Ale dokąd była odparzona to zerwałem. Benzyna ekstrakcyjna i na to odrdzewiacz WUTRH. Myślałem o epoksydzie brunoxa, ale on robi powłokę trudną do dalszej obróbki. Jutro, jak pogoda dopisze pójdzie alucynk w spraju. Na to jakiś podkład i baranek kauczukowy. W profile wosk. Robię fotki, ale telefonem, jakby kogoś interesowały to proszę nr na priv. A może admin by dodał do całego wątku? to też poproszę tel.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2024-02-27, 21:40   

Umieść zdjęcia na zewnętrznym serwerze i wstawiaj jak na każdym forum. Albo zwykle linki to przeedytuję przy okazji żeby były widoczne jako zdjęcia na forum. Na serwer nie wstawię bo sam go opłacam z prywatnych środków i raczej oszczędzam miejsce.
BTW, nie ma sensu się tak z tym pieścić. Jak wyschnie to dalej nie będzie korodować. Wystarczy wosk i tyle. Tam jest zawsze rdzawy nalot na krawędziach w tym wieku. Żadne zabiegi już nic nie dadzą.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
peterpan 

Samochód: terios 2008
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2023
Posty: 10
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2024-03-03, 11:35   

Mam alergię na rudy kolor ;-) . Na ten moment wyczyszczone, potraktowane neutralizatorem rdzy, potem alucynkiem i na koniec kauczukowym barankiem. Zdemontowałem podszybie, ale tam czysto i sucho. No to wąż i woda, cieknie gdzieś po słupku, nie widać dokładnie bo tam idą całe wiązki kabli, zostaje demontaż błotnika i szukanie tam.
P.S. ta guma wokół szyby siedzi tylko na wcisk czy powinna być na kleju?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1947
Skąd: Białystok
Wysłany: 2024-03-03, 21:14   

Guma jest na wcisk. Na kleju jest szyba. Guma to tylko zaślepka szczeliny między szybą a słupkiem.
Prawidłowa kolejność zabezpieczania to oczyszczanie do gołej blachy, neutralizator rdzy, podkład epoksydowy, dwuskładnikowy i na wierzch już dowolnie.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
peterpan 

Samochód: terios 2008
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2023
Posty: 10
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2024-03-13, 16:50   

epoxyd brunoxa to neutralizator i podkład w jednym. Sam przecieku nie ustaliłem, a że akurat wyszedł serwis olejowo-filtrowy to auto do mechanika pierwszego kontaktu. Znaleźli: dolny róg szyby. Jutro przyjeżdżają szklarze wyciąć szybę i wkleić na nowo. Oczywiście jak będzie wina rudej to najpierw porządne zabezpieczenie.
P.S. olej (półsyntetyk ROWE), komplet filtrów, robocizna u mnie 280 zł.
 
 
peterpan 

Samochód: terios 2008
Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2023
Posty: 10
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2024-03-15, 18:54   

Po robocie. Szyba wycięta, rudej brak, widać było ślady po nieudolnym łataniu silikonem. Wklejona na nowo, do tego nowa uszczelka maskująca wokół szyby, całość 300 zł. Czekam na deszcz albo na myjnię zanim poskładam wszystko do kupy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8