Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Huczenie z tyłu auta
Autor Wiadomość
Ewa 

Dołączyła: 28 Lis 2022
Posty: 2
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2026-05-17, 19:50   Huczenie z tyłu auta

Witam,
Podczas jazdy od ok. 70 km/h słyszę huczenie. Myślałam że to podpora wału. Ale po rozebraniu okazalo się że wygląda dobrze. Po wyjęciu wału i rozpędzeniu tylnego koła było słychać huczenie.
Rozebrany cały tylni most. Wszystko wygląda dobrze. Mechanik powiedział że łożyska kół są w porządku, czy łożyska w Daihatsu powinny mieć lekki luz? Bo był delikatny luz po wymontowaniu półosi...
Czy miał ktoś podobne objawy?
A może ktoś się orientuje jak powinny wyglądać łożyska?
Czy ktoś je wymieniał?
Samochód to Daihatsu Terios J2 2009 rok
_________________
Pozdrawiam
Ewa
 
 
peterpan 

Samochód: terios 2008
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sie 2023
Posty: 17
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2026-06-01, 13:34   

Chyba taka uroda teriosa. Zresztą różne auta mają taki przedział obrotów czy prędkości gdzie są głośniejsze. Mam podobnie, ok 70 km/h auto pracuje zdecydowanie głośniej, wręcz jakby gdzieś łożyska huczały. Powyżej 90 cichnie, a 100-120 wraca do hałasu z przed 70 :-)
 
 
Mały v8 

Samochód: Materia
Dołączył: 03 Gru 2023
Posty: 58
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2026-06-03, 07:51   

W takich przedziałach prędkości potrafią rezonować opony. Szczególnie jakieś M+S, miałem tak kiedyś w jakiejś osobówce.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1986
Skąd: Białystok
Wysłany: 2026-06-09, 17:17   

Jeśli łożyska są z pewnością OK to hałasować może tylny most.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 8