|
Huczenie z tyłu auta |
| Autor |
Wiadomość |
Ewa
Dołączyła: 28 Lis 2022 Posty: 2 Skąd: Starachowice
|
Wysłany: 2026-05-17, 19:50 Huczenie z tyłu auta
|
|
|
Witam,
Podczas jazdy od ok. 70 km/h słyszę huczenie. Myślałam że to podpora wału. Ale po rozebraniu okazalo się że wygląda dobrze. Po wyjęciu wału i rozpędzeniu tylnego koła było słychać huczenie.
Rozebrany cały tylni most. Wszystko wygląda dobrze. Mechanik powiedział że łożyska kół są w porządku, czy łożyska w Daihatsu powinny mieć lekki luz? Bo był delikatny luz po wymontowaniu półosi...
Czy miał ktoś podobne objawy?
A może ktoś się orientuje jak powinny wyglądać łożyska?
Czy ktoś je wymieniał?
Samochód to Daihatsu Terios J2 2009 rok |
_________________ Pozdrawiam
Ewa |
|
|
|
 |
peterpan
Samochód: terios 2008
Wiek: 53 Dołączył: 31 Sie 2023 Posty: 17 Skąd: małopolskie
|
Wysłany: 2026-06-01, 13:34
|
|
|
Chyba taka uroda teriosa. Zresztą różne auta mają taki przedział obrotów czy prędkości gdzie są głośniejsze. Mam podobnie, ok 70 km/h auto pracuje zdecydowanie głośniej, wręcz jakby gdzieś łożyska huczały. Powyżej 90 cichnie, a 100-120 wraca do hałasu z przed 70 |
|
|
|
 |
Mały v8
Samochód: Materia
Dołączył: 03 Gru 2023 Posty: 58 Skąd: Siedlce
|
Wysłany: 2026-06-03, 07:51
|
|
|
| W takich przedziałach prędkości potrafią rezonować opony. Szczególnie jakieś M+S, miałem tak kiedyś w jakiejś osobówce. |
|
|
|
 |
Joki
Administrator

Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015 Posty: 1986 Skąd: Białystok
|
Wysłany: 2026-06-09, 17:17
|
|
|
| Jeśli łożyska są z pewnością OK to hałasować może tylny most. |
_________________ Sebastian
http://logado.pl |
|
|
|
 |
|
|